نتایج جستجو برای عبارت :

جهان های موازی و زندگی موجودات دیگر

موجودات فضایی تاکنون در بسیاری از فیلم های ساخته شده در جهان از موجودات زشت و لزج تا موجودی شبیه خرس اسباب بازی یعنی ای تی به تصویر کشیده شده اند. اما از نظر دانشمندان کدام چهره از موجودات فرازمینی به واقعیت نزدیک تر است؟
به گزارش آقای انشا به نقل از خبرگزاری مهر، با افزایش درک ما از جهان اطرافمان، چشم انداز ما نیز نسبت به وجود خود متواضع تر شده، این امر موجب شده که دانشمندان نظریه پردازیهایی را درباره ظاهر موجودات فرازمینی آغاز کنند که ن
پرتال جامع علوم صوتی فایل های صوتی,آموزشی ,بسیار جذاب,وآموزنده WPESHARAT مبحثی بسیار زیبا و شنیدی اینکه آیا در جهان های دیگر موجوداتی دیگر زندگی میکنند بلحاظ دینی آیا در اینباره مصادیقی وجود داره یا خیراین فایل صوتی رو از دست ندی یه وقت           بهترین سطوح [...]
این نوشته جهان های موازی و زندگی موجودات دیگر برای اولین بار ظاهر می شود در Wpesharat & پرتال جامع علوم صوتی اشارت.
کتاب خدا هرگز نمی میرد : علت و ریشه مرگ دیگر موجودات جهان و اثبات پایندگی خداوند

کتاب خدا هرگز نمی میردنویسنده: غلامرضا حیدری ابهرینشر جمال
معرفی:
قرآن کریم، انسان ها را از همانند دانستن خدا با آفریده های او منع کرده و برای همین، تولد و مرگ و جسم داشتن را از خدا نفی می کند.اگر خدا شبیه آفریده هایش باشد، دیگر آن خدایی نخواهد بود که شایسته ی پرستش باشدکتاب (خدا هرگز نمی میرد علت و ریشه مرگ را در دیگر موجودات جهان بررسی می کند و با تکیه بر دیگر ص
دانستنی؟
آیامیدانید؟ احتمال دارد درسال 6000میلادی علم به حدی پیشرفت كند كه خودرو ها دیگر استفاده نشوند و انسان توسط موج برروی زمین باسرعت بالا حركت كند!!!!!!!!!!
آیامیدانید؟ ترانزیستور قطعه ای الكترونیكی است كه توسط این قطعه انقلابی درجهان ایجادشد وباعث بوجود آمدن عصر اطلاعات وارتباطات شد.تمام وسایل الكترونیكی ارتباطی برای ایجاد ودریافت امواج ازاین قطعه استفاده میكنند.
آیامیدانید؟اگر از زمین فراتر وبسیار زیاد دور شویم  آسمان ها را به صورت
   از سال ها پیش درک موجودات فضایی برای انسان احساس ترس را به همراه داشت . موجودات فضایی حتی اگر وجود نداشتند ، در کتاب های نویسندگان حضور داشتند . در کتاب های تاریخ و سایت های تاریخی . برای مثال این نظر وجود دارد ، که مردم مصر بدون کمک مخلوقات فضایی امکان ساخت اهرام مصر را نداشتند . و نیز چند سال پیش نقش هایی عجیب و جالبی را در مزارع یافته اند که ادعا می کنند به موجودات فضایی ربط دارند . من در این پژوهش می خواهم به یک نقطه روشنی در این موضوع برسم
 دانستنی جالب و کوتاه که با خواندن آنها بدون شک می گویید : نه بابا !!!!!
دانستنی های عجیب اما واقعی
تا به امروز تنها 0.001٪ از موجودات جهان مورد مطالعه قرار گرفته اند یعنی این جهان هنوز اسرار پنهان زیادی دارد و شاید به همین دلیل است که هیچ شخص زنده ای نمی تواند همه چیز را درباره ی این سیاره بداند. 
ادامه مطلب
یک موجوداتی توی دنیا وجود دارن به اسم : دانشجویِ مذکرِ دختر-ندیده.
این موجودات عملکرد غریبی دارند.
یعنی شما مثلا ممکنه شما به صورت کاملا اتفاقی و درحالی که دیرتون شده، سوار یک تاکسی بشید که قراره جلوی در دانشگاه پیاده تون کنه و از قضا کنار شما یکی از همین موجودات نشسته باشه.
شما هم از همه جا بیخبر، خیلی casual - وار و با ولوم نسبتا آهسته ازش میپرسین که کرایه چنده؟ و طرف به طور خیلی جدی ( درحالی که سعی میکنه وانمود کنه صدای شما رو نشنیده، به کوه های
قسمت دوم: نظریه مِه گسست (گسست بزرگ)
اگر واقعا سرعت انبساط جهان در حال افزایش باشد، این انرژی تاریک سرانجام روزی باعث گسسته شدن جهان از هم خواهد شد.
در مرحله نخست، سازه‌های بزرگ مانند کهکشان‌ها، از هم گسسته می‌شوند و پس از آن همه اجزای کهکشان‌ها اعم از ستارگان، سیارات و همه موجودات روی آن‌ها شروع به جدا شدن خواهند کرد. در نهایت همه موجودات هم متلاشی شده و به اتم‌های سازنده خود تفکیک خواهند شد و خود این اتم‌ها هم در ادامه به انرژی تبدیل می
ابو علی سینا ،ملقب به حجت الحق ، در سال 370 در نزدیک شهر بخارا به دنیا آمد . وی با خواندن تفسیر کتاب " حکمت الهی فارابی " از نظریات سقراط درس حکمت الهی را فراگرفت و در سن هیجده سالگی ، از تحصیل علوم بی نیاز شد . 
نظریه فلسفی ابن سینا :
در جهان هر چه هست ،به همان دلیل که هست ،جزو وجود است .وجود را خداوند ایجاد کرده است ولی؛ خود خدا ، سر سلسله موجودات نیست . یعنی خداوند که آفریدگار وجود است ، در خارج از حیطه موجودات قرار گرفته و نسبت به موجودات قدیم می ب
نظریه ی تکامل داروین به تکامل جسمی موجودات اشاره دارداما با بررسی جانعه شناسانه به  تاریخ نگاری ها  شاهد تکامل تدریجی عقلی انسان و سایر موجودات پیرامونش هستیم
مطالعه ی رفتارهای اجتماعی در حوادث همه گیر  فقط در همین یکی دوسال و فقط در همین کشور خودمان ایران این رشد اجتماعی را برایمان متجلی میکند
جامعه ی ایرانی در اتفاقاتی مانند پلاسکو و کشتی سانچی فقط در ابراز همدردی رخنمایی کرددر حالی که در سیلهای نوروزی شمال و جنوب  و زلزله ها در اقدام
خوش به حال آن هایی که برای خودشان بت هایی درست کرده اند و آن ها را بی نقص ترین موجودات جهان می دانند. کار آن ها خوش خیالی محض است اما گاهی به آن ها غبطه می خورم. هر چه باشد بهتر از این واقع بینی شدیدی است که من دارم. بهتر از حال و روز منی است که امید واهی به خودم نمی دهم و به بی رحمی زندگی خیره می شوم؛ که می دانم هیچ نجات دهنده ای وجود ندارد! و همه آدم ها می توانند به بدترین شکل ممکن، بی رحم باشند.
هر شیء، حرکت مختص خود رادارد و بالتبع دارای زمان، سرعت و شدت اختصاصی
خودش است. در عین حال موجودات عالم دارای جهت و سرعت و شدت معینی در
حرکتشان هستند که صادره از علت است و برای آن ها رخصت تعدی از آن نیست. بجز
انسان که دارای قدرتی در تفکر و اراده است و قدرت انتخاب دارد. لذا آنگونه
که بخواهد حرکت می کند و برای خود زمان را می سازد و سپری می کند . *انسان
گرچه موجودی مختار در حرکت است اما متشکل از اجزایی است که آن ها چنان
موجودات دیگر دارای خط مشیِ مش

آب بعد از هوا مهم ترین ماده ی مورد نیاز موجودات زنده است آب از منابع مهم محیط زیست است و زندگی و سلامت همه ی موجودات زنده اعم از انسان ها ، گیاهان و جانوران به وجود آن بستگی دارد.بیش از سه چهارم کره ی زمین را آب فراگرفته است اما بیشتر این آب ها دارای نمک می باشند و تنها یک درصد کل آب های موجود،آب شیرین و قابل استفاده است.تمامی نیازهای انسان ها،گیاهان و جانوران ساکن در خشکی و 90% آب آشامیدنی انسان ها از همین مقدار تامین می شود .
ادامه مطلب
دانستنی های عجیب اما واقعی
تا به امروز تنها 0.001٪ از موجودات جهان مورد مطالعه قرار گرفته اند یعنی این جهان هنوز اسرار پنهان زیادی دارد و شاید به همین دلیل است که هیچ شخص زنده ای نمی تواند همه چیز را درباره ی این سیاره بداند.
ما در این مقاله از سایت کوکا بیش از 50 دانستنی جالب و خواندنی و البته علمی برای شما گردآوری کرده ایم که ممکن است پس از خواندن آنها با صدای بلند بگویید : نه بابا!!!!!!
– دندان های حلزون سخت ترین جسم در دنیا می باشد! قدرت این دندا
موجودات فرازمینی وجودندارند.این نگاه رادونالدترامپ به جهان هستی داشت.اومفهوم زمان ومکان قابل سکونت رادرنظرخودفقط جایی میدانست که فرزندآوری باشد.اگرجایی فرزندآوری نباشداین منطقه عقب مانده والزامات اصلی آن پول خرج کردن هست.
مناطق عقب مانده درسیاره زمین برای دونالدترامپ یک مقهوم کلی داشت این مناطق دارای انسان های عقب مانده هستندانسانهایی که به فرزندآوری درصورت نداشتن تمکن مالی فکرنمینمودندونخواهندتن به سوختن وساختن بامحیط خودودیگران
برآورد می شود که کل مورچه های زنده حال حاضر جهان بین یک تا ده 
باشد (10،000،000،000،000،000) کوادریلیون
ما بیش از 21 هزار نوع مورچه زنده کشف کردیم.
ما بیش 3 هزار نوع قورباغه کشف کردیم. 
براورد می شود که ما حدود 3میلیون نوع جانور درون حال زمین داریم.
It is estimated that the total living ants of the present world are between one and ten
(Be quadrillion (10,000,000,000,000,000,000
We have discovered over 21,000 species of living ants
We discovered over 3,000 species of frog
It is estimated that we have about 3 million species of animals on Earth
همه موجودات زنده به آب تمیز و پاک نیاز دارند. اهمیت این موضوع برای موجودات آبزی دوچندان است. بسیاری از آلودگی هی می توانند به آب ها راه پیدا کنند. سه منبع رایج آن عبارتند از: خاک، کود و باکتری. هنگامی که باران می بارد، خاک درون رودخانه ها و نهرها را می شوید و می تواند گیاهان موجود در آب، حیوانات ریز و تخم ماهی ها را از بین ببرد، آبشش ماهی ها را مسدود کند و جلوی نور آفتاب را بگیرد. مواد مغذی کودها باعث آلوده کردن دریاچه، تالاب و مخازن آب می شوند. ن
آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند؟ در واقع جواب این سوال آنقدر ها سخت نیست! کافی است تا نگاهی  دقیق تر به اطراف خود بیاندازید. آنها را خواهید دید. شما یکی از آنها هستید... بالغ بر میلیون ها گونه مختلف جانوری و ارگانیسم زنده بر روی زمین وجود دارد. اینها موجوداتی هستند بر سیاره کوچکی به نام زمین، و در گوشه ای از کیهان. اینها همان موجودات فضایی هستند. پس اگر به دنبال بیگانگان فضایی خارج از زمین می گردید شاید بهتر باشد تا سوال اول را به گونه بهتر

تصورات انسان
زمان مطالعه: ۱ دقیقه

"بزرگترین خطایی که تاکنون نوع بشر ارتکاب نموده و باز هم میکند این است که همه چیز را از خود قیاس میگیرد، یعنی عقل ضعیف و قوای ناقص خود را در همه جا و در همهء  حوادث میزان قرار میدهد و همه قوانین خلقت و شئون عالم طبیعت را میخواهد با آن میزان بسنجد و نتیجه آن را قانون مطلق و حقیقت محض میداند.بایستی تمام عوامل را مانند یک مدرسه تصور کرد که موجودات بیشمار آنها، مانند شاگردانی هستند که هر یک کره یا ستاره مانند ی
خودم و شما را توصیه می‌کنم به مطالعه‌ی نجوم و تماشای فیلم‌ها، عکس‌ها، اینفوگرافی‌ها، مجله‌ها و مطالبی که «ناسا» منتشر می‌کند.
ما در ‌زنده‌گی و جهان کوچک و محدود خود مانده‌ایم و گول ظاهر خویش و افکار و جاذبه‌ها و تبلیغات دنیا را خورده‌ایم. کافی‌ست نگاهی به اطراف بیندازیم و در باب جهان‌های دیگر و کهکشان‌های دوردست، ببینیم و بخوانیم و بشنویم، که بفهمیم تا چه مایه، کوچک و ناتوان و بی‌پناه‌ایم و چرا باید با این فقر عمیق، دست از دیگر م
خودم و شما را توصیه می‌کنم به مطالعه‌ی نجوم و تماشای فیلم‌ها، عکس‌ها، اینفوگرافی‌ها، مجله‌ها و مطالبی که «ناسا» منتشر می‌کند.
ما در ‌زنده‌گی و جهان کوچک و محدود خود مانده‌ایم و گول ظاهر خویش و افکار و جاذبه‌ها و تبلیغات دنیا را خورده‌ایم. کافی‌ست نگاهی به اطراف بیندازیم و در باب جهان‌های دیگر و کهکشان‌های دوردست، ببینیم و بخوانیم و  بشنویم، که بفهمیم تا چه مایه، کوچک و ناتوان و بی‌پناه‌ایم و چرا باید با این فقر عمیق، دست از دیگر

در کهکشان راه قیفی، طیاره‌ای هست که دانشمندان جهان هنوز نتوانسته‌اند اسم مناسب مسخره‌ای برای آن انتخاب کنند. نامگذاری یکی از فعالیت‌های منحصربه‌فرد انسان‌هاست که عبارت است از برگزیدن یک اسم مسخره برای امور که تا حد ممکن بی‌ربط باشد؛ برای مثال کیهان‌قلی به عنوان برند حلواشکری. این در حالی‌ست که به نظر می‌رسد اسم هر چیزی را باید خودش انتخاب کند و نه انسان‌های ابله. اما انسان‌ها اصرار دارند که در حرف و نامگذاری هم دست از ستمگری نکشن
مهره مار چیست و چه خواصی دارد؟ در بسیاری از کشورهای آسیایی جهان سوم و همچنین در ایران، اعتقادات و باورهای ماوراءطبیعی بسیاری نسبت به برخی اشیاء و موجودات وجود دارد. یکی از این اشیاء مهره‌های مار است. این مهره در حقیقت قسمتی از بدن مارهاست که در هنگام جفت‌گیری از آن‌ها جدا می‌شود. بسیاری اعتقاد دارند که مهره‌های مار خواص بسیاری دارند و حتی می‌توانند سرنوشت انسان‌ها را نیز تغییر دهند.
ادامه مطلب
پشتم خارش گرفته بود. دست از روی شانه می‌بردم، نمی رسید به نقطه ی مورد نظرِ خارش گرفته. از کمرم هم دست دراز می‌کردم تا حد کش سانی اش بازهم نمی رسید. تصورش کردم که مثل یک جریزه ی ناشناخته و دور از دسترس برای خودش زندگی‌یی دارد خاص! شاید هم موجودات ریزی در آن زندگی می‌کنند که همه با هم فامیل هستند و ازدواج‌هایشان فامیلی است. بچه هایشان عجیب و غریب است؛ یک چشم و چهار انگشتی، یا دم دارد و باله‌ای روی کمر که وقتی برگی روی دوش می‌اندازند تا از سرما
رمان پسران بد
نویسنده:sober   ژانر:ترسناک  تعداد صفحات:198
خلاصه:پسران بد  سه تا دوست که شدیدا دنبال احضار ارواح هستن اما اشتباها موجودات دیگه ای رو به سمت خودشون فرا می خونن.این وسط به دلایلی که توی داستان گفته میشه این موجودات فقط به داروین پیله می کنن،جوری که هر جا میره یه داستان واسش پیش میاد.بعد ِ یه مدت معلوم میشه یکی از همکلاسی های جدید این سه نفر با مشکلی که برای داروین پیش اومده ، در ارتباطه و…

ادامه مطلب
یکی از رایج ترین تفریحات در جزیره کیش که تقریبا همه ی گردشگران آن را تجربه می کنند، کشتی آکواریوم با کف و پنجره های شیشه ای است. این کشتی تفریحی به سمت سایت های سرشار از انواع ماهی و موجودات دریایی حرکت می کند و شما با سوار شدن بر این کشتی به همراه عزیزانتان می توانید انواع ماهی های کوچک و بزرگ و رنگارنگ، لاک پشت، سفره ماهی، خرچنگ ها، طوطیا، ستاره های دریایی، مرجان های زنده، گیاهان متنوع  و لحظات جذابی مثل شکار ماهی ها توسط دیگر موجودات، زندگ
فتوسنتز فرآیندی است که به واسطه آن، نور خورشید جهت تولید مولکول های آلی به دام می افتد
تنها انواع محدودی از موجودات زنده، شامل گیاهان، جلبکهاو برخی باکتریها، توانایی تولید مولکولهای آلی را به واسطه به دام انداختن انرژی نورانی خورشید دارا هستند. تقریبا تمام اشکال حیات موجود در روی کره زمین، به طور مستقیم یا غیرمستقیم به فرآورده های حاصل از این فرآیند وابسته اند.
بلوکهای شیمیایی سازنده حیات در اقیانوس های اولیه انباشته شدند سیاره زمین عمر
وصایت امیر المومنین علیه السلام آخرین واجب الهی
ثقة الاسلام کلینی رضوان الله علیه روایت کرده است:
قال عمر بن أذینة: قالوا جمیعا غیر أبی الجارود - وقال أبو جعفر علیه السلام: وكانت الفریضة تنزل بعد الفریضة الأخرى وكانت الولایة آخر الفرائض، فأنزل الله عز وجل " الیوم أكملت لكم دینكم وأتممت علیكم نعمتی " قال أبو جعفر علیه السلام: یقول الله عز وجل: لا انزل علیكم بعد هذه فریضة، قد أكملت لكم الفرائض.
امام باقر علیه السلام فرمودند: واجبات یكى از پس دی

_ چرا آدم‌هایی که محکوم به نابودی‌ هستند را دوست داریم؟_ زیرا در یادها بیشتر و بهتر می‌مانند._ موجودات روان پریشی که می‌خواستند در یادها بمانند. با پرداختن چه بهایی؟_ به هر قیمتی.
* عنوان نوشت:نگاه صوفی ِ ناخواناجهان پریشی ِ مولانادهان پریشی ِ مولاناتو خانقاه منی؛ با منبچرخ و یاحق و یاهو کن

شکل شناسی یا  مور فولوژی از اصطلاحات علم الحیات است و بنا به  مندرجات دایره المعارف ها ، علمی است که از ساختمان و شکل ظاهری موجودات زنده ( اعم از گیاهی و حیوانی ) و غیر زنده ( معدنیها ) بحث می کند.به طور کلّی تحقیق در اشکال ظاهری موجودات است.
ادامه مطلب
Shirazart.blog.ir 
*اسطوره عبارت است از : روایات یا جلوه ای نمادین درباره ی ایزدان، فرشتگان و موجودات فوق طبیعی و به طور کلی جهان شناختی که یک قوم به منظور تفسیر خود از هستی به کار می برد اسطوره سرگذشتی راست و مقدس است که در زمانی ازلی رخ داده و به گونه ای نمادین ، وهم انگیز ، تخیلی می گوید که چگونه چیزی پدید آمده ، هستی دارد و از میان خواهد رفت و به شیوه ای تمثیلی کاوشگر هستی است و بینش شهودی دارد. هر چه در ردیف حماسه ، افسانه و قصه های پریان قرار می گیرد
بیت دوم گلشن راز شیخ محمود شبستری رحمه الله علیه
ز فضلش هر دو عالم گشت روشنز فیضش خاک آدم گشت گلشن
ابتدا باید در مورد صفات فضل و فیض سخن بگوییم، فضل در مصراع اول به کار رفته است که هر دو عالم را روشن می کند و فیض در مصراع دوم گفته شده است که خاک آدم را گلشن کرده است.فضل عنوانی است که به صفت رحمان بر می گردد و فیض صفتی است که به رحیم باز می گردد. و رحمان و رحیم هر دو از صفات جمالی حق تعالی هستند.حق تبارک و تعالی نسبت به تمامی موجودات بخشنده است، و بن

موجودات و مخلوقات گوناگون دارای آثاری متعددی هستند ، که آفریننده ی آنها بر اساس حکمت خود ، این آثار را در آنها قرار داده است ، انسان ها نیز بر اثر آگاهی از خواص و ویژگی هایی که در هر یک موجودات مختلف وجود دارد از آنها در جهت نیازمندی های خود بهره می گیرند ، خورشید ، ماه ، آب ، باد ، خاک ، گیاه و حیوان و بسیاری دیگر از موجودات دیگر هر کدام از خاصیتی بهره مند هستند که ادامه ی حیات بشر به استفاده درست و مناسب از آنها وابسته است .
یکی از انواع ارتبا

به گزارش مشرق، میان همه مردم جهان، رسم است که هر کار مهم و پرارزشی را به نام بزرگی از بزرگان آغاز می کنند، و نخستین کلنگ هر مؤسسه ارزنده ای را به نام کسی بر زمین می زنند که به او علاقه دارند؛ یعنی آن کار را از آغاز با شخصیت مورد نظر ارتباط می دهند. انبیای الهی به انسانهای موحد این گونه تعلیم داده اند که برای پاینده بودن یک برنامه و جاوید ماندن یک تشکیلات، لازم است آن را به موجود پایدار و جاویدانی ارتباط دهیم؛ موجودی که فنا در ذات او راه ندارد
امروز یه تجربه جالب داشتم
من عاشق والم یا همون نهنگ، می‌دونم که چقدر موجودات دوست داشتنی هستن،
یکم در موردشان خوندم، انواع اشون، تغذیه هاشون، شباهتشون به دلفین ها و ....
و علاقمندیم بیشتر هم شد و کلی عکس وال برای پوشه بک گراندم  ودانلود کردم همین طور اکانت های اینستا مرتبط فالو کردم.
از نظر من وال ها موجوداتی هستند که در حین عظمت و هرکول بودنشون بسیار موجودات مهربون و باهوشی هستند .
اونقدر علاقمند شدم به شخصیتشون که اگر قرار بود اقیانوس خونه
⁦✍️⁩چرا خدا ما و همه موجودات را خلق کرده است؟
خدا خلق میکند چون خالق هست.
خالق یکی از صفات خداست و صفات خدا عین ذات اون هست.
شاید ما به یک نفر بگیم مهربان اما او میتواند مهربان نباشد اما صفات خدا ذاتی هستند.
خدا خلق میکند چون اقتضای ذات او است.
این سوال مثل این هست که ما بگوییم یک ساندویچی چرا ساندویچ میفروشد!
اگر ساندویچی ساندویچ نفروشد دیگر مغازه ساندویچی نیست یا یک دانش آموز اگر مدرسه نرود دیگر دانش آموز نیست.
خداوند هم اگر خلق نکند خالق ن
خانه هنرمندان داشتیم دوتایی گریه میکردیم؛ گفتم بعد از مامانم دیگه از دست دادن هیچ کس ترسناک نیست. کنارش که قدم میزدم دیدم دروغ گفتم. من میترسم یه روز منصوره زنده نباشه؛ هربار ریه ش ملتهب میشه میشینم گریه میکنم از ترس که خدایا سالم بمونه. مشاورها فی نفسه موجودات جذابی هستن. منصوره که از تمام جهان برای من جذاب تر هست چون کنارش هرگز خودم رو سانسور نکردم. امنیتی که کنارش احساس میکنم انقدر زیاده که هر آینه بیم آن هست از عشقش هلاک شوم! 
+ میاد اینجا
سمندر مکزیکی ( Axolotl)
در دریاها و اقیانوس ها موجودات عجیبی سکونت دارند که بیشتر به فیلم های تخیلی شبیه هستند تا جانواران واقعی. یکی از آن ها ماهی راه‌ رونده مکزیکی است که چهره خندان و جالبی دارد.اکسولوتل، جانوری دوزیست و شدیدا وابسته به آب است. این جانور می‌تواند قسمت‌ های آسیب‌ دیده بدنش را احیا کند یا در صورت قطع شدن آن اعضاء دوباره آن‌ را اضافه کند.
مراقبهگاشو(گشو)!
▪️مراقبه گاشو یکی از پایه های ریکی است.
▪️گاشو به معنای دستهای به هم چسبیده است،دستهایی که بر هم قرار گرفته اند و مقابل چاکرا قلب قرار داده شده اند
▪️نکته مهم:صاف بودن کمر در انجام مراقبه گاشو اهمیت دارد چون در این حالت جریان انرژی از کانال اصلی به سهولت انجام میگیرد.
▪️تمام تمرینات ریکی با گاشو آغاز میشود و با گاشو به پایان میرسد.
▪️با همه موجودات مهربان باش؟ یعنی با همه مهربان باشیم؟ وقتی دکتر اسویی این را میگفت منظور

اولین افراد مبتلا، مشتریان و کارکنان یک بازار ماهی فروشی در شهر ووهان بودند، بازاری که خیلی زود بعد از این اپیدمی تعطیل شد. در بازار یاد شده، گوشت زنده موجودات مختلفی اعم از مرغ، گوسفند، خوک، شتر، الاغ، روباه، گورکن، جوجه تیغی، موش بامبو و انواع خزندگان به فروش می‌رسند. پیش از این، هیچ مطالعه‌ای درباره آلوده شدن حیوانات آبزی به ویروس کرونا اعلام نشده بود، به همین دلیل نگاه‌ها به سمت سایر انواع موجودات به فروش رسیده در بازار ماهی فروش
درمان آلرژی به گردو غبار !

تصاویر
شرح
عکس العمل های آلرژیتیک
رفتار
حذف
جلوگیری
بردن
کنه گرد و غبار یکی از شایع ترین آلرژی ها و محرک های آسم است که در خانه شما کمین می کند.
در حالی که این موجودات میکروسکوپی شبیه به اشکالات کوچک هستند ، کنه های گرد و غبار در واقع نیش بر روی پوست شما نمی گذارند. اما می توانند باعث بروز بثورات پوستی شوند. همچنین به احتمال زیاد علائم آلرژی دیگری مانند عطسه و قطره بعد از زایمان نیز دارید.
ما در این مقاله قصد داریم تا
گاهی مشغله‌های زندگی از جهات مختلف حمله‌ور می‌شوند...
لحظات سختی هستند؟! لحظات پرانرژی‌ی هستند؟! واقعیت ماجرا این است که خودم هم نمی‌دانم.
برخی از چنین مواقعی احساس می‌کنم پر از انرژی هستم؛ چقدر خوب که کارهای زیادی برای انجام دادن دارم.
اما در برخی دیگر، چنان احساس ناتوانی‌ی وجودم را پر می‌کند که گویی عاجزترین موجودات هستم.

اشکالی ندارد. من عادت‌کردن‌به‌این‌مواقع را یاد گرفته‌ام.
می‌دانی؟! وقتی جهان درون‌ت خیلی بزرگ‌تر از جهان ب
اﺮ ﻫﻨﺎﻣ ﻪ "ﻏﺒﺖ" ﻣﻨﻢ، 
ﺑﺎﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﺧﻮﺩﺎﺭ ﺍﻣﻮﺍﻝ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺣﺴﺎﺑﻤﺎﻥ ﺑرداشته ﻭ ﺑﻪ ﺣﺴﺎﺏ ﺴ ﻪ ﺍﻭ ﺭﺍ ﻏﺒﺖ ﻣﻨﻢ، ﻭﺍﺭﺰ ﻨﻨﺪ...
ﺑﺪﻭﻥ ﺷ ﺑﺨﺎﻃﺮ ﺣﻔﻆ ﺍﻣﻮﺍﻟﻤﺎﻥ ﺳﺎﺖ ﻣﺷﻮﻢ. 
ﺁﺎ ﺍﻦ ﺍﻣﻮﺍﻝ ﻓﺎﻧ ﺩﺭ ﺩﻧﺎ ﻓﺎﻧ ﺍﺯ ﺍﻋﻤﺎﻝ ﺑﺎﻗ ﻣﺎ ﺩﺭ ﺳﺮﺍ ﺑﺎﻗ ﺑﺎ ﺍﺭﺯﺵﺗﺮ ﻭ ﻋﺰﺰﺗﺮﻧﺪ؟
جواب با شما...
نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که چشمهایتان ندیده، نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده..
"صادقانه زندگی کنی

تو را دارم ای گل، جهان با من است.تو تا با منی، جانِ جان با من است.کنار تو هر لحظه گویم به خویشکه خوشبختیِ بیکران با من است.

"فریدون مشیری"

پ.ن1:
جان و جهان خواند مرا آن صنم 
تا بزیم جان و جهان من است 

"سنایی"

پ.ن2:
بیا نگارا
بیا در آغوش من 

"هوشنگ ابتهاج"
مجموعه بازی کامپیوتر Prototype نمونه اصلی یکی از بازی های سبک اکشن , ماجرایی و جهان باز است که توسط Radical Entertainment طراحی و ساخته شده و تا به امروز دو نسخه از آن برای پلتفرم های مختلف به بازار عرضه شده است . تا به حال کسی را در ذهن خود تصور کرده اید که دارای نیروهای ماورایی و عجیب باشد ؟ طوری که بتواند از یک ساختمان 100 طبقه به پایین پریده و بر اثر برخورد او با زمین , اتومبیل ها به هوا برخاسته و برای چند لحظه هم که شده در هوا معلق بمانند . هیچ سلاحی برای
سلام به تمامی دوستان عزیزممم
برای شروع نوشتن اولین مطلب در این وبلاگ بهتره بدونیم محیط زیست دقیقا چیه.
محیط زیست عبارت است از همه محیط هایی که در آنها زندگی جریان دارد؛ یعنی اینکه مجموعه عوامل فیزیکی خارجی و ارگانیزم‌(عکس‌العمل طبیعی یک چیز)های زنده ای که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم با هم در ارتباط هستند، مشترکا با هم محیط زیست را تشکیل داده، بر تغییر، نشو و نما، رشد، بقا و رفتار خود و سایر موجودات زنده تاثیر می‌گذارد. امروز بیشتر این تع
Swordman: Reforged نام بازی اندرویدی در سبک بازی های اکشن و ماجراجویانه است که توسط استودیوی بازی سازی GMS Adventure برای کاربران دستگاه های اندروید طراحی شده است . در این بازی گروهی از قهرمانان وجود دارد که تشکیل شده از چند شخصیت شما می توانید در نقش هر کدام از این شخصیت ها که خواستید بروید و بازی را شروع کنید . داستان بازی از این قرار است که در یک سرزمین فانتزی زمانی که فصل سرما از راه می رسد موجوداتی خبیث پدیدار می شوند و در این جا است که شما همراه با گروه
عاشقانه ترین عاشقانه های جهان
در برابر قلبم کم میاورند
وقتی که پای "تو" در میان است
.
بشنو!
فریاد عاشقانه ی قلبم را
دستهایم را که میگیری
نگاهم که میکنی
مشتاقانه تر از ثانیه ها...
عشق در وجودم میتپد
آوای بودنت، عاشقانه های جهان را میرقصاند
جهان در برق چشمانم میلرزد
و آغوشت تو گرم میکند تنم را...
با آرامشی از جنس بهشت... :)
.
آغوش تو آرامشی از جنس بهشت است
آرامشت از جنس "تو" در آینه ی "من"
خالیست جهان بی تو و عشقت شهِ قلبم!
بر بوم جهان با تو خوشست عشق کشید
خسته ام. دستم به هیچ کاری نمی‌رود. توی خودم فرو رفته‌اند. دلم می‌خواهد یکی عاشقم شود و دوستم بدارد. خسته ام از این دنیای تنهایی. و آخر چه کسی کسی را چنان که ارسطو می‌گوید دوست خواهد داشت؟ نه این جهان، جهان من نیست. این جهان پر از نقص است و من حقیقتا از اینهمه نقص در جهان دلزده‌ام. امروز شنبه هست. کاش امروز که کتابخانه می‌روم کمی بیشتر تلاش کنم. دلم می‌خواد دکتری بخونم آی‌پی‌ام کاش...

pc 
وقایع بازی Crysis 2 سه سال بعد از پایان اتفاقات نسخه‌ی اول و در سال ۲۰۲۳ رخ می‌دهد، بخش عمده‌ی جهان، از جمله شهرهای مهم توکیو، لندن و ریودوژانیرو توسط بیگانگان فضایی تقریباً ویران و متروکه شده و سایه شوم مرگ بر زمین افکنده شده است. نیویورک نیز به محاصره‌ی بیگانگان درآمده و در این شرایط بایستی با آنها مقابله کرد.
خط داستانی کرایسیس ۲ در حدود ۳ سال پس از ماجراهای قسمت اول و در سال ۲۰۲۳ میلادی اتفاق خواهد افتاد. بعد از فعال شدن موجودات فضای
مادرها گاهی موجودات بی رحمی هستند!
وقتی بین جنسیت فرزاندانشان تبعیض قائل میشوند
تویی که دختری سرما میخوری و هیچ کدام ککش نمیگزد
اما او که پسر است در اثر یک عطسه شک سرماخوردگی به او کرده و انواع دمنوش گیاهی برایش دم میدهند و سوپ به خوردش میدهند و میگویند استراحت کن...
#مادرانه
جهان از کجا شروع می شود؟
این سوال یه نکته غلط و پنهان دارد و مانند تقسیم یک عدد بر صفر! پی پاسخ و مبهم می ماند.
نکته آن است که جا و مکان هم در محدوده ی جهان است و هر نقطه که جا و مکان معنی دارد، جهان هم معنا دارد. بنابراین مکانی که «جهان» نباشد وجود ندارد.
ادامه مطلب
مَردم منم ، اسباب هیاهو شده ام
هرجا که نیاز بوده من رو شده ام
برجام دوپهلوی سیاست مردان
وقت ظلمات نیمه شب رو شده ام
.
کانون تمام گفتگوهای جهان
بازیچه شهر آرزوهای جهان
سربسته تر از پیام سرّی در جنگ
پیچیده چنان بگو مگو های جهان .
Swordman:Reforgedنام بازی اندرویدی در سبک بازی های اکشن و ماجراجویانه است که توسط استودیوی بازی سازی GMS Adventure برای کاربران دستگاه های اندروید طراحی شده است . در این بازی گروهی از قهرمانان وجود دارد که تشکیل شده از چند شخصیت شما می توانید در نقش هر کدام از این شخصیت ها که خواستید بروید و بازی را شروع کنید . داستان بازی از این قرار است که در یک سرزمین فانتزی زمانی که فصل سرما از راه می رسد موجوداتی خبیث پدیدار می شوند و در این جا است که شما همراه با گروه ت
Fortnite یکی از بازی های سبک اکشن است که توسط کمپانی Epic Games طراحی و ساخته شده. شما در یک تیم 4 نفره به رقابت می پردازید و در ابتدا تنها باید از مکانی که در آن قرار دارید ، در برابر دشمنان دفاع کرده و سپس پیشروی کنید . ماموریت ها دارای چرخه شب و روز می باشند و گاهی ممکن است برای تمام کردن آن یک دوره  14 روزه به طول بینجامد . در طول روز ، موجودات کمی وجود دارند و به بازیکنان این امکان را می دهد تا نقشه را بطور کامل کشف کنند ، بازماندگان را نجات دهند ، مناب
جدا از جالبی و عجیبی ماجرای جانی دپ و همسر سابقش ، یک چیزی خیلی خیلی جالب تر بود ؛ و آن دیدن چگونگی تولید مثل دعواها بود :/ انگار که خشونت، موجود شروری با جنون زادو ولد است که برای تکثیرش هم فقط وجود یک والد کافیست :/ 
جالب بود که چطور یک دعوا بین دونفر ، که تازه آن هم اصلا دیگران از علت و جریانش باخبر نیستند ، تبدیل به دعوایی بزرگتر با علتی کاملا بیربط و متفاوت میان آدمهای دیگر میشود . یک نفر این قضیه را به فمنیسم ربط میدهد!! :// و دیگری میگوید که هم
از دیشب تا حالا که بازهم شب است از خستگی کار، افتاده بودم توی رختخواب. صبح به زحمت دو تا تخم مرغ نیمرو کردم خوردم. الان هم هوس جگر مرغ کرده ام. مدتی است گوشت نخورده ام. وسعم به خریدن گوشت گوسفند که نمی رسد این به کنار گاهی گوشت مرغ می خورم امشب هم هوس جگر و دل مرغ کرده ام اما دلم نمی آید. به خودم می گویم گور پدر هوس. مگر کباب نخوری چه می شود؟ می گویم
_ خب حتما بدنم لازم دارد که هوس کرده ام. نکند باز مثل شش هفت سالی که گیاهخوار بودم کم خونی و بیماری ها
‍ ای خالق من ، پرده برانداز ببینم
عشقی که جهان عاشق آنست چه عشق است؟
دیوار ندارد و درش باز به هرکس
وابستگیش دربدری هست ، چه عشق است؟
سوزانده و از بوی خوشش عالم و آدم
چون باده زنان گشته از آن مست چه عشق است؟
سیراب کند با عطش هر تشنه لبی را ،
در بند کشد هرکه که دل بست ، چه عشق است؟
گویند که افلاک بنا شد به وجودش ،
هر دسته که همراه شده ، نگسست چه عشق است؟
از کرببلا جاری و در جوی جهان است
شاهراه جهان است نه بن بست ، چه عشق است؟
#احمد_یزدانی
#کربلا #اربعی
خرید زالو
افرادی که قصد خرید زالو را دارند، باید با توجه به یک سری از نکات و ویژگی‌ هایی که این موجودات دارند، نسبت به خرید آن ها اقدام نمایند. به واسطه کاربردهای فراوانی که زالوها دارند، انواع مارکت های مختلف و فروشگاه های متفاوتی که با فروش این نوع از موجودات سر و کار دارند، نسبت به فروش زالو اقدام می‌ نمایند.
لذا ما در این متن قصد داریم خرید زالو و نکاتی از قبیل مزایا و انواع زالو، چگونگی خرید زالوی طبی ، نکات مهم در زمان خرید و قیمت زال
مجموعه بازی کامپیوتر Prototype نمونه اصلی یکی از بازی های سبک اکشن , ماجرایی و جهان باز است که توسط Radical Entertainment طراحی و ساخته شده و تا به امروز دو نسخه از آن برای پلتفرم های مختلف به بازار عرضه شده است . تا به حال کسی را در ذهن خود تصور کرده اید که دارای نیروهای ماورایی و عجیب باشد ؟ طوری که بتواند از یک ساختمان 100 طبقه به پایین پریده و بر اثر برخورد او با زمین , اتومبیل ها به هوا برخاسته و برای چند لحظه هم که شده در هوا معلق بمانند . هیچ سلاحی برای
دانلود رایگان کتاب دانشنامه اساطیر جهان pdf    

دانلود فایل

دانلود کتب تخصصی و حرفه ای | دانشنامه اساطیر جهان ... - ...nirikadesign.com › دانلود-کتب-تخصصی-و-حرفه-ای › دانشنامه-اساطی...منبع کنکور ارشد پیام‌نور .کتاب دانشنامه اساطیر جهان نوشته شده زیر نظر رکس وارنر و ترجمه شده توسط ابوالقاسم اسماعیل پور در سال 1389 توسط انتشارات اسطوره به ...
دانلود رایگان کتاب دانشنامه اساطیر جهان pdf :: دانلود کتابketabdownloadpdf.blog.ir › دانلود رایگان ک
راست میگه هما ما ادما موجودات بامزه ای هستیم  
صبح چند تا قرار گذاشتم با خودم 
1- دیگه هیچ وقت تو زندگیمون درباره امیر حرف نمیزنیم 
2- تا وقتش نشده نباید به کسی بگیم قراره ارشد هنر بدیم
3- دیگه احمق بازی درنمیاریم 
رفتم دانشگاه و هر سه تا کارو کردم!!!
--------
گفتم نه گفتم نه از تعهد میترسم مهدیه گفت تو چرا میترسی اونی که وفادار نیست باید بترسه اشتباه میکرد حقیقت اینه اونی که وفاداره میترسه !منظورم خیانت و  وفا  این مدلی نیست میدونی تعهد مسولیته فکر
نگاه دقیقی به دنیای واقعی اطرافمان
نشان می دهد که نظم خاصی بر جهان حاکم است که دلیل آن وجود قوانین ثابت طبیعی در
جهان می باشد. در بسیاری از موارد این نظم موجود بصورت الگوهای ریاضی خود را نشان
می دهد و در این متن قصد دارم به معرفی این الگوهای ریاضی بپردازم.

تقارن

تقارن الگویی است که به وفور در جهان یافت
می شود. به عنوان مثال می توان به شکل کروی سیارات و ستارگان، تقارن موجود در بدن
و صورت انسان و دیگر موجودات زنده، شکل کریستال های معدنی، دانه
365 روز و 5 ساعت و 49 دقیقه ما انسانها و تمام موجودات زمینی سوار بر سیاره زمین ، این  نگین  منظومه خورشیدی و شاید هم نگین زیبای کهکشان راه شیری یک دور کامل دیگر به گرد خورشید چرخیدیم و نام آن را یک سال نهادیم . میلیارد ها سال اینچنین سپری شده و شاید میلیارد ها سال دیگر ادامه خواهد داشت چه زیبا میشد ما انسانهای مغرور اندکی به خود آییم و به درک این واقعیت پی برده و در ضمیر ناخودآگاه خود اندکی به این جهان بی انتها نگریسته و خالق هستی را آفرین گفته و د
آدم هم موجود عجیب و غریبی است. وقتی به بدن خودت و تغییراتش فکر می کنی نزدیک است دو تا شاخه چند شاخه در بیاوری. به نظرم اختیار آدم دست موجودات ریز درون بدن است. موجوداتی که دکترها اسمش را گذاشته اند هورمون. این هورمون های لعنتی در زنان فعال تر و خرابکارتر از هورمون های مردانه هستند شاید. هنوز مرد نشده ام که بدانم کدام مخربتر است. ولی من از روی کشفیات و حسیات خودم می گویم بدجنس تر از این موجودات نمی دانم چه شکلی وجود ندارد. همه چیز زندگی ات را دستش
«او تا به جاویدان موجودات نو می‎آفریند. آن چه اینک هست، هیچ‎گاه نبوده است، و آن چه بوده است، دیگر هرگز باز نمی‎گردد ـ همه چیز نو است و با این حال پیوسته همان است که بود.»
طبیعت - یوهان ولفگانگ فون گوته - از «رنج‎های ورتر جوان» - به ترجمه محمود حدادی - نشر ماهی
دانلود رایگان کتاب تاریخ مصور جهان pdf

دانلود فایل

تاریخ مصور جهان دنیای باستان تاریخ : ابو عبدالرحمن الکردی ...archive.org › details › abo_abdrahman_kordi_barid_20150604۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - تاریخ مصور جهان دنیای باستان تاریخ. by: ابو عبدالرحمن الکردی ... عاطفه سلیانی. برای دانلود کتابهای بیشتر اینجا کلیک کن: مُنْتَدی إِقْرَأ الثَقافِی.
کتاب تاریخ مصور جهان دنیای باستان( با عنوان فرعی انسان ...www.pinterest.com › pinدانلود کتاب تاریخ مصور جهان دنیای باستان اثر
دانلود رایگان کتاب تاریخ مصور جهان 

دانلود فایل

تاریخ مصور جهان دنیای باستان تاریخ : ابو عبدالرحمن الکردی ...archive.org › details › abo_abdrahman_kordi_barid_20150604۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - تاریخ مصور جهان دنیای باستان تاریخ. by: ابو عبدالرحمن الکردی ... عاطفه سلیانی. برای دانلود کتابهای بیشتر اینجا کلیک کن: مُنْتَدی إِقْرَأ الثَقافِی.
کتاب تاریخ مصور جهان دنیای باستان( با عنوان فرعی انسان ...www.pinterest.com › pinدانلود کتاب تاریخ مصور جهان دنیای باستان اثر
دانلود رایگان کتاب دانشنامه اساطیر جهان  

دانلود فایل   

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدنتایج وب
دانلود کتب تخصصی و حرفه ای | دانشنامه اساطیر جهان ... - ...nirikadesign.com › دانلود-کتب-تخصصی-و-حرفه-ای › دانشنامه-اساطی...منبع کنکور ارشد پیام‌نور .کتاب دانشنامه اساطیر جهان نوشته شده زیر نظر رکس وارنر و ترجمه شده توسط ابوالقاسم اسماعیل پور در سال 1389 توسط انتشارات اسطوره به ...
دانلود رایگان کتاب دانشنامه اساطیر جهان pdf :: دانلود کتابketab
مردها، این پسرکوچولوهای ریش‌دارهیچ‌وقت موجودات پیچیده‌ای نبوده‌اندپیچیده‌ترین‌شان نهایتا سیگار می‌کشند و می‌نویسند یا رییس‌جمهور می‌شوند
مردها موجودات قدرتمندی هستندزورشان به در کنسروها، وزنه های سنگین و غُرغرهای زنانه خوب می‌رسدتازه پارک دوبل‌شان هم خوب است
مردها پسربچه هایی قوی‌انداما نه آن‌قدر قوی که بی‌توجهی را تاب بیاورند!
نه آن‌قدر قوی که بدون «دوستت دارم»های زنی شب راحت بخوابند!نه آن‌قدر قوی که خیال فردای بچه‌ها ا
- وجود ، پایه اصلی حکمت ملاصدرا می باشد :
. در فلسفه ملاصدرا ،وجود با هستی فرق دارد .وجود ستون هستی است و پایه ای است که هستی روی آن قرار دارد . 
. وجود هست و نمی توان منکر موجودیت آن شد . اندیشه یک دیوانه هم دال بر موجود بودن وجود هست .زیرا اگر وجود نبود ، دیوانه دارای اندیشه نمی شد . 
. دیوژن ، خم نشین حکیم یونانی می گفت : 
وجود چیزی است که بعد از اینکه مرگ آمد از بین می رود .و نیز گفت : " تا من هستم ، مرگ نیست و وقتی مرگ آمد ، من نیستم و لذا من و او باهم ک
در زمینه‌ی گیاهخواری به جایی رسیده‌ام که مثل فیبی (یکی از کاراکترهای سریال فرندز) در عجبم آدم‌ها چه طور می‌توانند موجودات زیبا و ملوس را به قتل برسانند و بعد آن‌ها را با ولع بخورند.
پ.ن: دومین. قبلی؛ دلم برای آهن‌پاره‌ها تنگ شده بود
درخت‌ها با توجه به مزایای که برای ما و اکوسیستم دارند از جایگاه ویژه‌ای در سرتاسر جهان برخوردار هستند. امروزه با توجه به برداشت‌های بی‌رویه‌ای که از درختان می‌شود، خطر کمبود آنها روی کره زمین کاملا احساس می‌شود.
تصور کنید زمین بدون درخت تا چه اندازه تحمل میزبانی از ما را خواهد داشت؟ درختان یکی از عوامل مهم در تصفیه کردن هوا، ثبات خاک، اکسیژن سازی و بسیاری دیگر از مزایا برای سلامتی و امنیت ما انسان‌ها و دیگر موجودات زنده روی زمین هستند.
بزرگ ترین قاره کره زمین =اسیا(44میلیون کیلومتر مربع )
بزرگ ترین اقیانوس =کبیر یا آرام (166میلیون کیلومتر مربع )
بزرگ ترین شبه جزیره جهان =عربستان(3183100کیلومتر مربع)
بزرگ ترین جزیره جهان =استرالیا (7682300کیلومتر مربع)
بزرگ ترین دریای جهان =مدیترانه (2966000کیلومتر مربع)
بزرگ ترین دریاچه جهان =خزر یا مازندران (371795کیلومتر مربع)
بزرگ ترین خلیج جهان =مکزیکو
طولانی ترین رود جهان =نیل (6600کیلومتر)
پر آب ترین رودجهان=آمازون
بلند ترین آبشار جهان =انجل در ونزوئلا (
اگر این روزها به لیست برترین فیلم های جهان نگاهی بیندازید بدون شک آواتار نامی خواهد بود که بیشتر از هر عنوان دیگری توجه شما را به خود جلب خواهد نمود. این فیلم که بدون تردید یکی از شاهکارهای دنیای سینمایی و کامپیوتری به شمار می آید به داستان موجودات فرازمینی اشاره می کند که در مکان دیگری از جهان زندگی می کنند.
برطبق تحقیقات جدیدی که به برسی فیلم آواتار پرداخته است به این موضوع اشاره شده که چه چیزهایی دراین فیلم علمی و با واقعیت تطابق داشته و ح
مَردم منم ، اسباب هیاهو شده ام
هرجا که نیاز بوده من رو شده ام
برجام دوپهلوی سیاست مردان
وقت ظلمات نیمه شب رو شده ام
.
کانون تمام گفتگوهای جهان
بازیچه شهر آرزوهای جهان
سربسته تر از پیام سرّی در جنگ
پیچیده چنان بگو مگو های جهان .
سلام به تمامی دوستان عزیزممم
برای شروع نوشتن اولین مطلب در این وبلاگ بهتره بدونیم محیط زیست دقیقا چیه.
محیط زیست عبارت است از همه محیط هایی که در آنها زندگی جریان دارد؛ یعنی اینکه مجموعه عوامل فیزیکی خارجی و ارگانیزم‌(عکس‌العمل طبیعی یک چیز)های زنده ای که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم با هم در ارتباط هستند، مشترکا با هم محیط زیست را تشکیل داده، بر تغییر، نشو و نما، رشد، بقا و رفتار خود و سایر موجودات زنده تاثیر می‌گذارد. امروز بیشتر این ت
امواج کیهانی از اعماق فضا برای آشکار کردن وجود یک تالار در یک هرم 4500 ساله مصر و یکی از عجایب هفت‌گانه دنیای باستان، واقع‌شده به زمین سفر کردند. ولی آن‌ها موجودات کوچک سبزرنگ بیگانه نبودند، بلکه ذرات بنیادی کوچکی بودند به اسم "میون"!
محققان ژاپنی و فرانسوی در ماه نوامبر 2017، اعلام کردند که آن‌ها از سه نوع متفاوت از گیرنده‌های "میونی" برای آشنایی بیشتر با ساختمان داخلی اهرام استفاده کرده‌اند و طی این تحقیق موفق به یافتن یک تالار عظیم و ناشن
توی یه جهان موازی، احتمالا من یه دریانوردم. یه دریانورد با موهای نقره ای و چشمای آبی. دریانوردی که نه تجارت می کنه و نه دزد دریاییه، فقط دریا رو خیلی خیلی دوست داره. هر روز غروب، تکیه می ده به عرشه کشتی و خورشید رو نگاه می کنه تا وقتی که محو بشه. بعد که خورشید رفت پایین و ماه به جاش اومد بالا، اون وسط دریا، دور از همه آلودگی های نوری که جلوی درخشش ستاره ها رو می گیرن، دراز می کشه و به ستاره ها نگاه می کنه. برای هر کدومشون اسم می ذاره و داستان می ساز
زیاد اتفاق می افتد که رفتار و کردار دیگران باعث تعجب ما می شود، حتی افراد و نزدیکانی که سالها است با آنها دوست هستیم یا باهم زندگی می کنیم . رفتارشان را درک نمی کنیم و زبان به نصیحت می گشایم . نصیحتی اکثرا بی فایده . زیرا یا در زمان نامناسب ( زمانی که طرف آمادگی شنیدن ندارد) و یا با زبان نامناسب (گفتار رک و مستیقیم) شروع به پند و اندرز می کنیم که بی فایده یا کم فایده است.
خوب و بد مطلق وجود ندارد ، بلکه نسبی است(نسبت به اکثریت جامعه) . مولوی در مثنوی
دانلود رایگان کتاب تاریخ مصور جهان pdf

دانلود فایل

کتاب تاریخ مصور جهان دنیای باستان( با عنوان فرعی انسان ...www.pinterest.com › pinدانلود کتاب تاریخ مصور جهان دنیای باستان اثر ش
با اینکه الاغ را نماد کم عقلی میدانیم اما حقیقت این است که این حیوان به آن اندازه ای که انتظار میرود کم عقل نیست. در ادامه چند حقیقت جالب را در مورد الاغ ها یادآور میشویم تا با این حیوان بی آزار بیشتر آشنا شوید. الاغ ها حافظه خوبی دارند: اگر با یک الاغ در رقابت حافظه شرکت کنید احتمالا بازنده شمایید. این موجودات میتوانند مکان هایی که در آنها بوده اند را به یاد بیاورند و الاغ های دیگری که حتی ۲۵ سال پیش دیده اند را شناسایی کنند.
بسیار محتاط هستند:
امروز تولد بنیامینم بود 
یه عکس زمان بادی گارد بودنش رو تو استوری گذاشتم و تبرکشو نوشتم 
خیلی ها تبریک گفتن ولی هنوز خودش ندیده....
ولی با اینکار موجبات غصه خوردن یکی از دوستام رو فراهم کردم‌..برای همین هبچ وقت از کادوهای بنی عکس تو استوری نزاشتم چون میدونم خیلی ها حسرتشو میخورن
 برخی از دخترها ذاتا موجودات حساسی ان...و من این رو درک می کنم ...
مطلبی بسیار عرشی،مهمپایه و اساس
عالم_ذر
هرچند مطلب کمی طولانی است ولی لازم است دقت کافی را در مطالعه و فهم آن بکار گیرید.
مطلبی بسیار عرشیمهموزینقابل تأمل و تعمق فراوان
دوستان اهتمام کافی داشته باشند این حقایق و اسرار عرشی را حتما بایستی با طهارت ظاهری و باطنی مسّ کرد و چشید و ادراک و شهود کرد.
و نکته ی قابل تأمل برای آنها که مأنوس با آیات قرآن هستند این که:از این آیه به آیات دیگر ورود کنید و مبحث ربوبیت و عهد را از اینجا به جاهای دیگر بکشانید.
وجود تروریسیم در سراسر جهان و حتی میهن اسلامی ما امری غیر قابل انکار بوده و نمی توان از وجود تروریسم جلوگیری به عمل آورد اما با راهکارهای پیشگیرانه می توان از ایجاد آسیب های جانی و مالی جلوگیری به عمل آورد.
یکی از سیستم های بسیار مفید برای این کار که برای اولین بار در سطح جهان طراحی و تولید گردیده است، سیستم تشخیص مواد منفجره بوده که می‌تواند انواع مواد منفجره در هر مقداری را تشخیص داده و آلارم دهد.
این سیستم تشخیص مواد منفجره می تواند مواد

فیلم توی یک دهکده اتفاق می افته. جایی که توسط موجوداتی مورد حمله قرار گرفته و تقریبا تمام ساکنینش کشته شدند. این موجودات نابینا هستند ولی در عوض بسیار به صدا حساسند! فیلم از جایی شروع می شه که هشتاد و چند روز از این حادثه گذشته و ما با یک خانواده پنج نفره رو به رو هستیم که تونستن زنده بمونن و متوجه می شیم که گویا فقط این دهکده نیست که توسط این موجودات تسخیر شده! حالا این خانواده سعی می کنن طوری زندگی کنن که توجه این موجودات رو جلب نکنن
فیلم سینمایی نشانه ها(اثر ام نایت شیامالان-M. Night Shyamalan) فیلمی است معناگرا با رویکرد مذهبی و البته چاشنی ترس و دلهره که هم سلیقه مخاطب عام را اغنا می کند و هم مخاطب خاص را وادار به تحسین می کند.در واقع نشانه ها مجموعه علائمی برای آگاه کردن بندگان از حکمت خدا و وجود قدرتی مطلق و تسلیم شدن در برابر آن است که کشیشی به نام گراهام(با بازی میل گیبسون)آن را به نمایش میگذارد .
وجود موجودات دیگر در کرات دیگر نشانه قدرت او محسوب میشود و اثبات گستره جهان هست
 ساحل رو ها هنگامی که با لوسیون های محافظ بدن خود را در اقیانوس شستشو می دهند، به طور فزاینده ای از اثرات مضر بالقوه فیلترهای ضد اشعه ماوراء بنفش ناشی از ضد آفتاب ها بر روی مرجان و سایر موجودات دریایی آگاه می شوند.

ادامه مطلب
الهۀ خاطرات و حافظه در رم باستان مُنتا "Moneta" و در یونان باستان نماسینی "Mnemosyne" بودن، که اسم Mnemosyne از ریشۀ mnēmē به معنی «به یاد آوردن» میاد و کلماتی مثل mnemonize یا Mnemonic در زبان انگلیسی از همین ریشه هستن،این کلمه در زبان لاتین به شکل memor و بعد memoria درومده؛ در این زبانها هم می‌تونیم رد پاشو ببینیم:
 انگلیسی: memory  ایتالیایی و اسپانیایی:  memoria پرتغالی : memória فرانسوی: Mémoire آلمانی: Reminiszenz رومانیایی: memorie
معادل این کلمه در زبان فارسی «یاد» و هندی याद (ب
کلمه هایم در مرز خواب و بیداری معلق مانده اند. مثل زمان هایی که کابوس می بینیم و همه چیز به حالت عجیبی در می آید، احساس می کنم حروف این کلمات از هم جدا می شوند، پراکنده می شوند و دور می شوند. شاید حتی به اندازه ی سال های نوری از من فاصله بگیرند. تازگی ها بود که خودم را دست تماشای آسمان شب سپرده بودم. همه جا تاریک بود. حتی تصویری از حضور خودم نداشتم. بالای سرم اما روشن روشن بود. شهاب ها از این سوی گنبد آسمان به آن سو کشیده می شدند و از خودم می پرسیدم:
پیش از داروین، فکر می‌کردند که زمین شش‌هزار سال عمر دارد، این عدد را از حاصل ضرب تعداد نسل‌ها تا حضرت آدم در عمر میانگین یک انسان به دست آورده بودند؛ چون گمان می‌کردند که خداوند تک تک موجودات را در ازل، یک جا خلق کرده و همه را روی زمین گذاشته است.
امروز به این فکر می‌خندیم، ولی خنده‌دارتر این است که هر روز مشابه همین شیوه بحث می‌کنیم و فکر می‌کنیم - به نتیجه می‌خندیم، اما همان فرایند را عینا تکرار می‌کنیم.
الهۀ خاطرات و حافظه در رم باستان مُنتا "Moneta" و در یونان باستان نماسینی "Mnemosyne" بودن، که اسم Mnemosyne از ریشۀ mnēmē به معنی «به یاد آوردن» میاد و کلماتی مثل mnemonize یا Mnemonic در زبان انگلیسی از همین ریشه هستن،این کلمه در زبان لاتین به شکل memor و بعد memoria درومده؛ در این زبانها هم می‌تونیم رد پاشو ببینیم:
 انگلیسی: memory  ایتالیایی و اسپانیایی:  memoria پرتغالی : memória فرانسوی: Mémoire آلمانی: Reminiszenz رومانیایی: memorie
معادل این کلمه در زبان فارسی «یاد» و هندی याद (ب

بازی Ashen محصولی از A44 است که در سبک اکشن و نقش‌آفرینی ساخته شده و توسط Annapurna Interactive در ۹ دسامبر ۲۰۱۹ برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر شده است.
Ashen یک بازی جهان‌باز با المان‌های اکشن، نقش‌آفرینی و Co-Op است و داستان یک گمشده را در جستجوی جایی که بتواند آن را خانه بنامد، روایت می‌کند.
با پیشروی در بازی شما در محیط وسیع و جهان‌باز Ashen با سایر بازیکنان تعامل خواهید داشت. این تصمیم برعهده خود شماست که آن‌ها را به مهمانی دعوت کنید، در کنار آن‌ها
نیمه دوم قرن نوزدهم (۱۹۰۰ـ ۱۸۵۰) با چندین جریان هنری منجمله رئالیسم
و ناتورالیسم همراه بود که بازتابی از نگرانی های اجتماعی و علمی آن عصر
بودند. به همین دلیل طبیعت گرایی (ناتورالیسم ) با رهبری زولا درادبیات
وکروت ، منه و دوگاس درنقاشی ، برای رئالیسم جانشین مناسبی بود و دراین
مکتب برای رسیدن به واقعیات به علم رجوع می شد. مکتب رئالیسم نقطه مقابل
مکتب ایده آلیسم است؛ یعنی مکتبی که وجود جهان خارجی را نفی کرده و همه چیز
را تصورات و خیالات ذهنی
برای چندمین بار داشتم فیلم میان‌ستاره‌ای (Interstellar) را می‌دیدم و برای چندمین بار، داشتم فکر می‌کردم چقدر انسان‌های علم‌زده تلاش می‌کنند تا خدا را از معادلات جهان حذف کنند: یک بار به نظریه تکامل داروین متوسل می‌شوند، یک بار به موجودات فضایی، و این بار در فیلم میان‌ستاره‌ای می‌خواهند بگویند که خالق مهربانی که برایمان یک کرمچاله در گوشه‌ای از کهکشان قرار داده تا نسل انسان منقرض نشود، انسانهایی هستند که در ابعاد بالاتر زندگی می‌کنند و
برای چندمین بار داشتم فیلم میان‌ستاره‌ای (Interstellar) را می‌دیدم و برای چندمین بار، داشتم فکر می‌کردم چقدر انسان‌های علم‌زده خودشان را به در و دیوار می‌زنند تا خدا را از معادلات جهان حذف کنند: یک بار به نظریه تکامل داروین متوسل می‌شوند! یک بار به موجودات فضایی! و این بار در فیلم میان‌ستاره‌ای می‌خواهند بگویند که خالق مهربانی که برایمان یک کرمچاله در گوشه‌ای از کهکشان قرار داده تا نسل انسان منقرض نشود، انسانهایی هستند که در ابعاد بالاتر
برای چندمین بار داشتم فیلم میان‌ستاره‌ای (Interstellar) را می‌دیدم و برای چندمین بار، داشتم فکر می‌کردم چقدر انسان‌های علم‌زده خودشان را به در و دیوار می‌زنند تا خدا را از معادلات جهان حذف کنند: یک بار به نظریه تکامل داروین متوسل می‌شوند! یک بار به موجودات فضایی! و این بار در فیلم میان‌ستاره‌ای می‌خواهند بگویند که خالق مهربانی که برایمان یک کرمچاله در گوشه‌ای از کهکشان قرار داده تا نسل انسان منقرض نشود، انسانهایی هستند که در ابعاد بالاتر
مارمولک غواص این نوع خزنده زیبا که بومی کاستاریکاست با شیوه عجیب خود میتواند تا شانزده دقیقه یا بیشتر زیر آب بماند محققین معتقدند با استفاده از حباب روی بینی آنالس ها میتوانند زیر آب به نوعی تنفس کنند.این مارمولک ها در آبهای کم عمق ساحلی و بین صخره ها زندگی میکند و از آبزیان ریز و نوزادان موجودات دریایی تغذیه میکند
غمگینم 
جنازه گربه ای کنار خیابان رها شده بود ، دستانم را بر دهان نهادم و اشک ها گونه هایم را میسوزاند ، از خودم بیزارم که قدرت کشیدن آن لاشه ی مظلوم را بر کناری نداشتم  . اگر این کار را انجام میدادم یقینا تا سالها به خودم میبالیدم ...
چند لحظه ای بر بالینش اشک ریختم و پس بی رحمانه به راهم ادامه دادم ، در راه دریافتم چه مرگ همه ی موجودات شبیه به هم است ، منتها انسان مضحکانه خودش را با سنگ های تزیینی گول میزند ، وگرنه که بعد مرگ همه رها خواهیم شد ...
اینکه تو چه وضعیتی بودی و از کجا شروع کردی مهم نیس.مهم اخرشه که برسی به مقصدت.اصن مهم نیست چه جوری میرسی به اخرش.تو بهترین مدرسه بودی اما تهش سال اول نشدی یکیم یه مدرسه گند بود ولی شد پس تعمیمش بده به همه چی انقدر ناراحت نباش که بقیه چه قدر بالان اخرش مهمه که کی جمعش میکنه.تازشم بخوای راستشو بدونی تهشم هیچی نیست.
مهم اینه که وسطش، تو مسیر حالت خوب باشه.اخرشم خوب تمومش کنی.(البته بعضیا میگن بازم اخرش مهم نیست.من فعلا به این درجه از عرفان نرسیدم.پ
از ظهر ذهنم مشغوله مثلث برموداس! واقعا چرا نمیتونن به خواص مغناطیسی اون پی ببرن؟؟
بعضیا میگن موجودات ماورایی هم درش وجود دارن! ینی واقعیت داره؟؟ اینی که میگن ناپدید شدن و هیچ خبری ازشون نیس میشه گفت اونجا بعد زمانم معنی پیدا میکنه دقیقا مث سیاه چاله های فضایی؟؟ ینی چندین سال بره جلوتر یا عقب تر! ینی تونل زمان!!!
ادامه مطلب
درختان و پشش گیاهی سبز همیشه انسان را به وجد می آورد و همواره دنبال راهی است که زمان استراحت خود را بین طبیعت بگذراند. علاوه بر این درختان اکسیژن مورد نیاز موجودات زنده را تولید می کنند. چوب محصولی طبیعی است که حاصل درختان سبز است. چوب درختان یکی از مواد ارزشمندی است که از گذشته تا به امروز در زندگی انسان نقش زیادی را ایفا می کند. چوب از اولین ماده های انسان برای ساخت و ساز بود و تا به امروز نیز همچنان مورد استفاده قرار می گیرد. از ساخت و ساز و و

امشب چه شبی است بهتر از یک دهر است
آواز جهان مژده از صد بهر است
صد بهر به گوش این جهان یک راز است
وآن راز محمدی پسند، آن ساز است
آن راز دهد مژده به هر دل ای دوست
بر گوش جهان نغمه ی یا الله است
امشب شب مهمانی و شب، شوق و نداست
تا صبح به گوش ماه،قل هو الله است
یا حق کنم از بهر سجود خوش اقبال
من عاشقم و حاجت این شب یاد است
امشب شب قدر و شب فتوا و دعاست
ای مونس من، عشق همه ثار الله است
خونی که شده جاری ز بوی الله
دارد این ندا که یار ما قران است
۱. نمی دانم آن همه وضوحی که خوابم داشت حیرت انگیزتر بود یا نهایت زیبایی و آرامش و صمیمیت چهره ی زلال «او» یا این که هر چه فکر می کردم بخشهایی از زندگی را، که در جای گمشده ای از خوابم اتفاق افتاده بود، به خاطر نمی آوردم یا پیوند عجیب این خواب به آن دعای نیمه شبانه ی دوستم که آن قدر ساده و صمیمی با همه وجودش به زبان آورده بود! هر چه بود، دلم می خواست می توانستم آن چهره زلال را با آن لبخند قشنگ و آن همه عشق و آرامش، در دنیای واقعی ببینم. دلم می خواست م
۱. نمی دانم آن همه وضوحی که خوابم داشت حیرت انگیزتر بود یا نهایت زیبایی و آرامش و صمیمیت چهره ی زلال «او» یا این که هر چه فکر می کردم بخشهایی از زندگی را، که در جای گمشده ای از خوابم اتفاق افتاده بود، به خاطر نمی آوردم یا پیوند عجیب این خواب به آن دعای نیمه شبانه ی دوستم که آن قدر ساده و صمیمی با همه وجودش به زبان آورده بود! هر چه بود، دلم می خواست می توانستم آن چهره زلال را با آن لبخند قشنگ و آن همه عشق و آرامش، در دنیای واقعی ببینم. دلم می خواست م

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها